Antalya Su Kaçağı Tespiti

Antalya'da Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Teknoloji ilerledikçe kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmaların sayısı giderek artıyor. Yeni tadilatı bitmiş bir banyonun tesisat borularında meydana gelecek sızıntı sizi su kaçağı firma arayışına sürükler. Yaşanan su kaçağı problemlerinin altında yatan ana sebep kalitesiz boru kullanımı ve usta seçimidir. Firma seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

 

Su Kaçağı Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Antalya Su kaçağı bulma işleminde kamera pahalı bir alet olduğu için çoğu su kaçağı bulan firmalarda görüntülü kaçak arama cihazı bulunmaz. Evinizde işlem yaptırırken mutlaka kameralı cihaz kullanılmasını isteyin.
  • Abartıldığı gibi su kaçağını bulan cihazlar toprağın ya da beton zeminin altını göstermez. Basit bir dinleme ve kameradan oluşan bir düzenektir. Su kaçağını bulmada en etkili faktör cihazları kullanan ustanın tecrübesidir. Deneyimli bir su tesisatçı çoğu zaman cihaza ihtiyaç duymadan su kaçağının yerini nokta atışı gösterir.
  • Su kaçağını bulamayan ustalar genelde birden fazla yerde kaçak gösterip evinizin bütün tesisatını değiştirmenizi önerebilir. Birden fazla patlak boru olmadığı sürece tesisatı yenilemenize gerek yoktur.
  • Kırmadan su kaçağı tamir edilemez. Su sızıntısı tespiti yapılırken kırma çalışması yapılmaz. Çok nadir basit kaçaklar kırmadan tamir edilir.
  • Su kaçağı tespiti yapılırken basınçlı su ile borular test edilir. Bu işlem zaman aldığı için çoğu zaman bu kontrol yapılmaz. Yüksek maliyetlerle karşılaşmamak için temiz su borularında basınç testi yapılır.

Su Kaçağı Tespitinde Firmanın Önemi

Kameralı sistemleri kullanan birçok firma su kaçağı servis hizmeti verdiğini size telefonda anlatabilir. Firmamızı farklı kılan birkaç özellikten bahsetmek istiyorum.
Antalya Tesisat firmasını farklı kılan özellikler

  1.  Firmamız farklı yerlerde kendini yetiştirmiş ustalarla çalışmaz. Çalışan tüm personel kendi bünyemizde yetiştirdiğimiz tesisat ustalarından oluşmaktadır.

Su Kaçağı Tespit İşleminde Usta Faktörü

Birçok usta daha kapıdan içeri girmeden kalitesini gösterir. Telefonda anlatılan hizmetin kalitesi evinize gönderdiği servis personeli ile eş değerdir. Basit Antalya su kaçaklarını her usta tespit edebilir. Önemli olan tespit edilmesi zor olan kaçakların yerini belirlemektir. Firmamız kendini işinde ispatlamamış personeli servise çıkarmaz. Su tesisat alanında çalışmış personel işe alındıktan sonra firmamızda tecrübeli ustaların yanında en az 1 yıl eğitimini tamamlayıp servise gönderilir.


WhatsApp
Hemen Ara